Kyselina citrónová

Je nenahraditeľným pomocníkom pri domácom upratovaní. Zmäkčuje vodu a tým chráni práčku pred usadzovaním vodného kameňa (nezapácha ako ocot). Ďalšie použitie: Leštidlo na okná, Ekologické pranie, Kozmetika šumivé bomby. Zabraňuje rastu baktérií, kvasiniek a plesní, preto sa používa aj ako konzervant. V tukoch a olejoch zabraňuje žltnutiu a nežiadúcej zmeny farby a pôsobí tu ako antioxidant. Kyselinu citrónovú nájdeme aj v kozmetike, farmaceutických výrobkoch a v chemickej výrobe.

3.5712.06

s DPH

Popis

Nie je určená na vnútorné použitie!
Kyselina citrónová je zlúčenina vo forme prášku alebo granúl. Je to prírodná surovina, ktorá sa používa ako odstraňovač vodného kameňa, zmäkčovač, oplachovací prostriedok, na čistenie všetkých umývateľných povrchov, skla alebo zrkadiel, atď. Je nepochybne jedným z hlavných prírodných spojencov najviac využívaných v domácej hygiene.

Spôsob použitia:
Leštidlo do umývačky riadu: Rozpustite 1-2 odmerky produktu v pohári vody (asi 200 ml) a nalejte roztok priamo do priehradky na leštidlo. Odporúča sa nastaviť regulátor tvrdosti vody v umývačke riadu na maximum.
Tvrdé umývateľné povrchy: 1-2 odmerky produktu rozpustite v litri vody. Roztok nastriekajte na povrchy, nechajte niekoľko minút pôsobiť a následne opláchnite. NEPOUŽÍVAJTE NA MRAMOR, KAMEŇ, TEXTIL, HLINÍK, DREVO A JEHO VÝROBKY! Sklá a zrkadlá: Vo fľaštičke vybavenej rozprašovačom rozpustite 1 odmerku prípravku v litri vody. Pretrepte fľaštičku a nastriekajte roztok čistený povrch. Odstraňovač vodného kameňa na WC: 2-3 odmerky prípravku rozpustite v litri horúcej vody, všetko vo fľaši pretrepte, nalejte obsah do toalety a nechajte pôsobiť cez noc. Odvápňovač práčky: Aby bola vaša práčka efektívna a zabránilo sa usadzovaniu vodného kameňa, rozpustite 5-6 odmerných lyžíc produktu v litri horúcej vody, nalejte priamo do prázdneho bubna práčky a spustite cyklus pri vysokej teplote. Opakujte raz za mesiac. Aviváž: Rozpustite 1-2 odmerky produktu v pohári horúcej vody (asi 200 ml) a nalejte roztok priamo do priehradky na aviváž.

Chemické zloženie (Reg. Deterg. 648 / 2004CE): acid citric anhydrous
BIODEGRADABILITA: > 100% (Art. 2 e 4 Legge 26/04/1983 n° 136)
Produkt vhodný pre použitie v činnosti, kde sa vyžaduje systém riadenia HACCP v súlade s Reg. ES. 852/2004. Skladovanie: Všetky čistiace prostriedky uchovávajte na chladnom a suchom mieste, ďaleko od priameho slnečného žiarenia pri teplote +6 až +25 °C. Výstražné a bezpečnostné upozornenia: Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii starostlivo umyte ruky mydlom. Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a ak je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť.

INCI: Citric acid

Výrobca: VIGOR srl, Nettuno (RM), Taliansko

 

Ďalšie informácie

Množstvo

1 Kg, 300 g, 500 g

Obal

Papierové vrecúško (+ 0,16€), Vlastný obal (+ 0,00€)

Recenzie

Buďte prvý, kto napíše recenziu “Kyselina citrónová”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Hodnotenie

Produkt zatiaľ nemá recenzie.