Utierka mikrovlákno – Petra

Táto vysoko kvalitná utierka je veľmi mäkká a jej dlhé väzby zvyšujú jej elektrostatické vlastnosti (má dvakrát hustejšie froté). Jedna strana má dlhšie mäkké vlákna pre maximálne zachytenie prachu, nečistôt a trochu kratší vlas na druhej strane je určený na leštenie. Môžete ju využiť pri odlíčení tváre; je veľmi praktická pri utieraní prachu kdekoľvek – vo vnútri auta, na obrazovke televízora, počítača alebo iného spotrebiča. Odporúča sa najmä do domácnosti, kde žijú alergici. Farba: žltá. Veľkosť: 35 x 33 cm.

3.90

s DPH

7 na sklade

Popis

Použitie: Suchú utierku používajte na odstránenie prachu. Zložte ju 4x, dosiahnete tak lepší účinnok a elektrostatické vlastnosti. 

Už žiaden prach! Nábytok, obrazy, lampy, televízor, klávesnice počítačov…. dokonca aj prach z kvetov hravo zvládne IveKol mikrovláknová utierka na prach. Mikrovláknová utierka do seba vtiahne všetok prach a udrží ho v sebe – tak sa nedostane do ovzdušia. 

Tip 1: Používajte na prach na elektrických spotrebičoch i hudobných nástrojoch.

Tip 2: Používajte pri odlíčení pleti. Nie je odličovací tampón ako odličovací tampón. Ak ste ekologicky založený používajte kvalitné mikrovlákno; pevná hebká štruktúra je výhodou – mikrovláknová tkanina naviac nezanechá zvyšky chĺpkov, ktoré pri inom odličovacom tampóne môžu na tvári ostať. A čo so znečisteným mikrovláknom ? Jednoducho preprať v ruke a nechať voľne usušiť!  

Mikrovlákno patrí v súčasnosti medzi najjemnejšie materiály, no zároveň je i neuveriteľne pevné a silné. Dôvodom je, že „rozdelené“ mikrovlákna obsahujú tisíce „uzlíkov“ na štvorcový centimeter a vysoko kvalitné mikrovláknové tkaniny majú cez 200 000 prameňov vlákna na štvorcový centimeter materiálu. Táto vysoká hustota vlákien vedie k tomu, že vlákno má dostatočnú trvanlivosť, aby vydržalo viac ako 500 praní.

Používanie mikrovlákna:

 • Používanie mikrovláknových utierok je celkom jednoduché. Či ich používate na mokro alebo na sucho vždy ich 4x zložte, aby ste získali väčší povrch na kontakt s predmetmi. 
 • Pri čistení jednoducho navlhčite, vyžmýkajte a utierajte. 
 • Jednou z možností obvyklého použitia mikrovláknových utierok je rýchle upratovanie. Pokiaľ neviete, rýchle upratovanie je ľahké čistenie na odstránenie prachu, otlačky prstov, kvapky vody a ďalších menších znečistení. S mikrovláknovými utierkami dokážete rýchle upratovanie urobiť za krátku chvíľu. Jednoducho postriekajte plochu trochou vody a utrite. Tu je ale háčik. Pri používaní je najlepšie utierať v jednom smere, pokiaľ nie je odstránený viditeľný prach a znečistenie; odporúčame utierku často obracať. Dobré mikrovlákno sa nemôže zbaviť častíc bez ponorenia do vody. 
 • Neodporúčame utierky používať na sklenené okná, na ktorý ste nastriekali odpudzovač vody. Pokiaľ je aj na sprche trvale umiestnený odpudzovač vody, nepoužívajte mikrovlákno.

Údržba a čistenie mikrovlákna:

 • Najlepšie účelné čistidlo je tekutý čistiaci prostriedok. Môžete tiež použiť saponát na riad. 
 • Perte v ruke alebo v práčke, v studenej alebo vo vode teplej do 60°C s pracím práškom. Pranie na 90°C je možné, ale môže skrátiť životnosť vašej mikrovláknovej tkaniny. Polyester a polyamid sa v príliš teplej vode zrážajú a utierka nebude pracovať tak, ako je plánované. 
 • Nesušte nad zdrojom tepla. Zachádzajte s mikrovláknovou utierkou rovnako ako s vašimi citlivými odevmi. Sušenie veľkým teplom je horšie než pranie v horúcej vode. 
 • Nepoužívajte žiadny druh aviváže. Aviváž sa zachytí v mikrovlákne a zníži jeho schopnosť absorbovať vodu, čistiť a zachycovať špinu.
 • Pri praní neškrobte, zbytočne tkaninu zaťažujete. 
 • Aby ste po zakúpení získali najlepší výkon, odporúčame pred použitím jedenkrát vyprať v ruke. Niektoré farby môžu vyblednúť kvôli prírodným farbivám, preto odporúčame pri prvých troch praniach prať mikrovlákna oddelene alebo s podobnými farbami. 
 • Vďaka svojej mikrovláknovej utierke ušetríte peniaze, pretože budete kupovať menej chemických čistidiel, menej papierových utierok, menej aviváže a škrobu. Ušetríte na nákladoch na energiu, pretože mikrovlákno schne pri nižšom nastavení teploty (alebo bez sušičky) a za kratšiu dobu než bavlna.

Recenzie

Buďte prvý, kto napíše recenziu “Utierka mikrovlákno – Petra”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Hodnotenie

Produkt zatiaľ nemá recenzie.